biuro@lilan.pl 58 552 80 58

Kasacja pojazdów Gdynia, Sopot, Gdańsk

Niezbędnik

  • Dostarcz auto przeznaczone do kasacji lub zleć nam odbiór auta
    Numer kontaktowy telefon: 58 552 80 58 / 722 555 999cennik
  • Zabierz ze sobą:
    – dowód rejestracyjny
    – dowód osobisty właściciela pojazdu
    – upoważnienie jeżeli jest potrzebne – upoważnienie

Warunki kasacji

Kasacja pojazdów Gdynia, Sopot, Gdańsk.

Za kompletne pojazdy do 3,5 tony płacimy 1000 zł za tonę

Cennik aut niekompletnych lub aut odebranych przez nas

Sprawdź co jeszcze możemy zaoferować


Kasacja pojazdów – jak złomować samochód?

Kasacja pojazdów to proces, w którym pojazd jest zezłomowany, a jego części są poddawane recyklingowi. Aby zezłomować samochód, należy skontaktować się z firmą zajmującą się kasacją pojazdów lub stacją demontażu pojazdów. Taka firma jest w stanie odebrać pojazd z miejsca, w którym się znajduje, lub umówić się na jego dostarczenie do zakładu za pomocą lawety.

Przed kasacją pojazdu należy dokładnie sprawdzić, czy w jego wnętrzu nie ma żadnych wartościowych przedmiotów lub dokumentów, które należy wyjąć przed złomowaniem. Następnie należy przekazać pojazd pracownikom firmy zajmującej się kasacją pojazdów, którzy dokonają jego demontażu i poddają poszczególne części recyklingowi.

Kasacja pojazdów.

Dokumenty potwierdzające zezłomowanie

Właściciel samochodu otrzymuje od firmy kasującej pojazdy dokument potwierdzający zezłomowanie pojazdu. Takie potwierdzenie jest niezbędne do wyrejestrowania pojazdu z urzędu. W przypadku braku takiego dokumentu, właściciel może ponosić odpowiedzialność za ewentualne szkody wyrządzone przez zezłomowany pojazd.

Przed oddaniem pojazdu do stacji demontażu warto dokładnie sprawdzić, czy firma posiada wymagane zezwolenia i czy przeprowadza legalny demontaż. Warto również zwrócić uwagę na wycenę pojazdu i umowę, która powinna zawierać m.in. numer VIN i formalności związane z wyrejestrowaniem pojazdu.

W przypadku skupu aut, warto zwrócić uwagę na to, czy firma posiada wymagane zezwolenia i czy przeprowadza legalny demontaż. Warto również dokładnie sprawdzić umowę i formalności związane z wyrejestrowaniem pojazdu.

Złomowanie pojazdu

Jeśli samochód nie nadaje się do dalszej eksploatacji, a właściciel chce go zezłomować, może skorzystać z usług firmy zajmującej się kasacją pojazdów lub stacją demontażu pojazdów. Przed oddaniem pojazdu do stacji demontażu należy pamiętać o przekazaniu dowodu rejestracyjnego oraz karty pojazdu. Po przeprowadzeniu demontażu, firma kasująca pojazdy wystawia dokument potwierdzający zezłomowanie pojazdu, który jest niezbędny do wyrejestrowania pojazdu z urzędu.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.